Pravidla

Soutěžní řád – zásady a pravidla pro 19. ročník 2025

1. Název série

Pohár Orlických hor – Dynastar Lange Cup, přebor Pardubického kraje 2025

2. Pořadatelé a termíny

TJ Sokol Deštné v Orlických horách, Ski klub České Petrovice, Kometa Brno, TJ Čenkovice, Ski team Buková hora, Ski klub Ústí nad Orlicí.

Termínová listina je vyvěšena na webových stránkách Poháru Orlických hor- https://www.poharoh.cz/zavody/. Případné změny termínů jednotlivých závodů budou oznámeny tamtéž.

3. Propozice

Zajišťuje pořadatel každého závodu. V propozicích musí být uvedeno, že se jedná o závod série závodů Pohár Orlických hor –Dynastar Lange cup, přebor Pardubického kraje. Propozice musí být uveřejněny na webu POH a na stránkách OSÚ AD SL ČR – kalendář závodů. V propozicích taky musí být instrukce pro případ zrušení závodu. Pořadatel má právo v rozpise stanovit termín uzávěrky přihlášek.

Ředitel závodu a velitel tratí  musí mít kvalifikaci rozhodčí specialista /RoLZ- SP/

Pořadatel má právo změnit termín závodu a je povinen umístit rozpis závodu 7 dní předem na internetových stránkách SLČR a webu POH 2025

Každý pořadatel v předstihu 14 dnů zašle propozice Václavu Kánskému e-mailem na adresu vaclav.kansky@seznam-cz a Václavu Bryndovi na adresu brynda@vvs.cz pro umístění na stránky POH. 

4. Kategorie

Dle Soutěžního řádu OSÚ AD SLČR (dále jen SŘ) :  U10 – U16 dívky, chlapci. Nejmladší v kategorii U10 jsou děti narozeni v roce 2017.

5. Disciplína

Obří slalom. Dle SŘ AD SL ČR – kategorie „D“ – jedno kolo GS, PaP – kat přípravka a předžactvo  a dvě kola GS pokud časové podmínky dovolí obě žákovské kategorie – bude rozhodnuto na poradě vedoucích družstev před závodem.

6. Bezpečnost
Všichni účastníci (včetně doprovodu) se účastní na vlastní nebezpečí.

Podle platných Pravidel lyžařských závodů v alpských disciplínách  SLČR a Soutěžního řádu, musí každý závodník používat ochranné pomůcky, zejména ochrannou přilbu. Závodníkům se doporučuje používat chrániče zad upevněné břišním pásem.

7. Losování

Losování probíhá neprodleně po uzavření přihlášek na daný závod tak, že prvních 15 závodníků podle získaných bodů v každé kategorii se losuje a dalším se přiděluje startovní číslo podle dosavadního pořadí v daném ročníku. Pro první závod se losují všichni.

8. Startovné

300,- Kč / osoba a závod.

7. Hodnoceni jednotlivých závodů

Místo Body Místo Body Místo Body
1. 100 11. 24 21. 10
2. 80 12. 22 22. 9
3. 60 13. 20 23. 8
4. 50 14. 18 24. 7
5. 45 15. 16 25. 6
6. 40 16. 15 26. 5
7. 36 17. 14 27. 4
8. 32 18. 13 28. 3
9. 29 19. 12 29. 2
10. 26 20. 11 30. 1
  1. Celkové hodnocení:

Pořadí se určuje dle získaných bodů z jednotlivých závodů, a to maximálně ze čtyř nejlepších bodových hodnocení. V případě rovnosti bodů se jako další kritérium bere lepší dosažené umístění v těchto čtyřech započítaných závodech. V případě stejného umístění ve všech čtyřech započítaných závodech rozhodne lepší dosažené umístění v pátém, případně šestém závodě. Do celkového hodnocení se započítá jen závodník, který se zúčastní (odstartuje) minimálně dvou závodů seriálu POH

  1. Vyhlašování: 

Vyhlašovat se bude prvních 6 v kategoriích U 10 a U 12 a první tři v kategoriích Un 14 a U 16. Všichni obdrží věcně ceny a diplomy. První tři v kat. U 10 a U 12 medaile a poháry. Medaile a poháry dostanou i první tři v kategorii U 14 a U 16.

Po vyhlášení výsledků posledního závodu v Říčkách provede OSÚ AD SL Pa kraje s Krajským úřadem v Pardubicích a hlavním sponzorem fa Breton celkové vyhlášení a předání věcných cen a pohárů celé série závodů 19. ročníku. Na celkové vyhlášení by měly být zajištěny ceny podobné jako v minulých ročnících.

  1. Výsledky :

Výsledky se zobrazují  on line na live streamu během probíhajícího závodu, jako neoficiální a ihned po schválení výsledkové listiny, tedy bezodkladně po dojetí každé kategorie i na webu POH.

Pořadatel zveřejní kompletní výsledkovou listinu do dvou dnů u vlastního závodu na stránkách OSÚ AD SL ČR.

  1. Stavitelé:

První kolo staví „domácí“ stavitel, druhé kolo „cizí“ dle dohody na poradě vedoucích družstev před závodem. Stavitel musí být odborně způsobilý postavit trať dle pravidel a trendů alpského lyžování v mládežnických kategoriích.

  1. Ostatní :

Minimální požadavky na materiál: funkční kloubové tyče 27 mm, elektronická časomíra, výsledková tabule, ozvučení cílového prostoru.

  1. Různé:

 Výběr z Pravidel lyžařských  závodů – závodí se dle pravidel lyžařských  závodů  a tohoto soutěžního řádu s přihlédnutím k SŘ SLČR s těmito doplňky a úpravami:

  1. Tratě nemusí být homologovány.
  2. Při závodech může být použito bezdrátové měřící zařízení bez nutnosti elektronického měření času B.
  3. Při závodě není nutné zajistit ruční měření.
  4. V případě nezměřeného času jízdy je závodníkovi nabídnuta možnost opakované jízdy. Pokud závodník v rámci nezměřené jízdy je DNF nebo DSQ, není v souladu s PLZ náhradní jízda uznaná za platnou.

Soutěž je řízena Soutěžním výborem ve složení:

Komisař  soutěže:               Václav Brynda

Zástupce  komisaře:           Václav Kánský

Komisař soutěže nebo jeho zástupce schvaluje rozpis závodu a při závodech:

určuje složení JURY, je členem JURY

Ve SLČR platí následující dokumenty, které se vztahují k organizování sportovní činnosti:

Pojistná smlouva s pojišťovnou Kooperativa a.s. č.7720974223 (pojištění

odpovědnosti, majetku, škod).

Pojistná smlouva s pojišťovnou VZP a.s. 13110000010 (úrazové pojištění členů SLČR)

Pojistná smlouva s pojišťovnou Kooperativa a.s. č.7720720473 (odpovědnost trenérů a

cvičitelů SLČR)
ČSN 01 8027 Značení a zabezpečení v zimním středisku

         Václav Brynda                                         Václav Kánský

komisař soutěže                                     předseda KOSU AD SL Pa kraje